شرایط ارتقا پایه نظام مهندسی به صورت کلی شامل شرط زمانی، شرکت در دوره ها، کلاس های آموزشی، سمینار و کنفرانس ها و کسب نمره قبولی در آزمون پایان دوره مربوطه می باشد. داوطلبانی که دارای پروانه نظام مهندسی هستند، می توانند پس از گذشت چهار سال از پایه 3 به 2 و پس از گذشت پنج سال دیگر از پایه 2 به 1 ارتقا پیدا کنند. همچنین شرط ارتقا به پایه ارشد، نیازمند داشتن 6 سال سابقه کار حرفه ای در پایه یک مهندسی می باشد و نیازی به گذراندن دوره های آموزشی ندارد.

توجه داشته باشید که هیچ مهندسی نمی تواند به یک باره از پایه 3 به 1 ارتقا پیدا کند، و داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کار بالا در این امر کمکی نمی کند و کسب تجربه در کنار گذشت زمان امری ضروری برای ارتقا پایه به شمار می رود.

علاوه بر شرط گذشت زمان، داوطلبان ارتقا پایه نظام مهندسی می بایست در یک سری دوره ها و کلاس های آموزشی شرکت کنند و سپس در یک آزمون داخلی امتحان دهند. پس از کسب تجربه و قبولی در آزمون مذکور، امکان ارتقا پایه فراهم می گردد.

شایان ذکر است مدت اعتبار گواهی نامه های دوره های آموزشی، سه سال پس از برگزاری دوره ها می باشد.

در تصویر زیر می توانید دوره های مورد نیاز جهت ارتقا پایه به تفکیک هر رشته مشاهده نمایید.

Amozesh950215 1

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد فرآیند دریافت پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی می توانید با شماره مرکز آموزش های آزاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت به شماره تلفن های 02177240482 و 09925101570 تماس حاصل فرمایید.