در ابتدا، کاربران باید در سایت مرکز آموزش‌های آزاد پردیس علم و صنعت از طریق لینک http://ocw.iust.ac.ir/login/index.php وارد شوند. شماره عضویت نظام مهندسی، نام کاربری شما و شماره ملی، رمز عبور شما می باشد.

راهنمای ثبت نام در دوره های نظام مهندسی
  • پس از ورود به سایت به صفحه میزکار خود وارد می شوید که لیست دروس برای شما نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی تصویر و یا عنوان هر دوره به صفحه اصلی هر دوره وارد می شوید.
ثبت نام دوره نظام مهندسی

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در صفحه اصلی هر درس لینک ورود به کلاس، آزمون پایان دوره؛ جزوه و فایل های درسی و کدهای حضور و غیاب قرار می گیرند. 

پس از کلیک بر روی عنوان "برای ورود به کلاس کلیک کنید"، به صفحه ورود به کلاس هدایت می شوید.


در این صفحه پس از کلیک بر روی دکمه "ورود به کلاس" وارد محیط برگزاری کلاس در نرم افزار ادوب کانکت می شوید. 

برای ورود به کلاس مجازی ضروری است نرم افزار ادوب کانکت“Adobe Connect”بر روی سیستم کامپیوتر و یا گوشی هوشمند شما نصب باشد، در صورتی که این نرم افزار را نصب نکرده اید، از طریق لینک های زیر اقدام به نصب کنید و مجددا بر روی این دکمه کلیک نمایید.

 

دانلود ادوب کانکت برای ویندوز
دانلود ادوب کانکت برای اندروید از بازار
دانلود ادوب کانکت برای اندروید از لینک مستقیم
دانلود ادوب کانکت برای آیفون

 

توجه: در این صفحه می‌توانید در قسمت “Recording” جلسات ضبط شده گذشته را  مشاهده کنید. (امکان دانلود وجود ندارد و فقط با کلیک بر روی عنوان جلسه در ستون اول امکان مشاهده هر قسمت امکان پذیر می‌باشد).

پس از کلیک بر روی ورود به کلاس، در صفحه بعد بر روی گزینه مشخص در کادر قرمز رنگ در تصویر زیر کلیک کنید.


راهنمای محیط ادوب کانکت

در قسمت نوار ابزار امکانات زیر موجود می باشد :

–  صوت (از طریق میکروفون): جهت صحبت کردن در کلاس

–  تصویر( وب کم): جهت اشتراک گذاری تصویر خود در کلاس

– اجازه گرفتن : برای کاربران، چنانچه میخواهند از میکروفون برای بیان مطالب استفاده نمایند

توجه: استفاده از صوت و تصویر دانشپذیران اختیاری بوده و فقط با اجازه استاد دوره امکان پذیر می‌باشد.

کدهای حضور و غیاب

کد حضور غیاب هر جلسه فقط از یک ساعت پایانی جلسه و از صفحه اصلی دوره در پنل کاربری قابل دسترس می‌باشد

کدهای حضور و غیاب دانشپذیران از ستون سوم فایل‌های آپلود شده در صفحه اصلی قابل برداشت می‌باشد. این کد می‌بایست توسط دانشپذیران برای هر جلسه برداشت و در سایت نظام مهندسی و در پرتابل شخصی خود ثبت گردد. همچنین عدم ثبت هر یک از کدهای حضور و غیاب به منزله غیبت دانشپذیران تلقی شده و باعث عدم پذیرش دوره می‌گردد. لازم به ذکر است که ثبت تمامی کدهای حضور و غیاب الزامی می‌باشد.

آزمون پایان دوره

آزمون پایانی هر دوره در یک ساعت پایانی هر دوره برگزار می‌گردد. لینک ورود به جلسه آزمون از صفحه اصلی دوره در پنل کاربری در دسترس می‌باشد.

پس از کلیک بر روی آزمون در صفحه بعد ساعت برگزاری آزمون و توضیحات مربوط به آزمون را خواهید دید. بر روی شرکت در آزمون کلیک کنید تا آزمون را آغاز کنید.

توجه: به زمان باز شدن و بسته شدن آزمون (زمان شناور شرکت در آزمون) و همچنین مدت زمان آزمون قبل از شروع آزمون توجه بفرمایید. زمان شناور کمی بیشتر از مدت زمان آزمون در نظر گرفته شده است تا اگر آزمون را با کمی تاخیر آغاز کردید، مدت زمان آزمون را از دست ندهید اما اگر آزمون را با تاخیر زیاد آغاز بفرمایید به علت بسته شدن آزمون به صورت خودکار در زمان مشخص شده ممکن است مقداری از زمان تعیین شده برای آزمون را از دست بدهید. لذا تا جای ممکن آزمون را به موقع شروع کنید.

برای پاسخ به سوالات فقط کافی است گزینه مورد نظر را انتخاب کنید (اشکال دایره ای شکل در سمت راست گزینه‌ها)

توجه کنید که حتما در انتهای آزمون بر روی دکمه اتمام آزمون که پس از سوال آخر در قسمت پایین سمت چپ سوالات قرار می‌گیرد (مشابه تصویر زیر) کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی اتمام آزمون، به صفحه ‌ای وارد می‌شوید که می‌توانید در آن خلاصه ای از آزمون و پاسخ‌های داده شده خود را مشابه شکل زیر ببینید، در انتها ضروری است بر روی ثبت همه پاسخ ها و اتمام آزمون کلیک نمائید تا شرکت در آزمون توسط شما در سیستم ثبت شود. پس از این مرحله شما نمره کسب شده در آزمون را مشاهده خواهید کرد.

پشتیبانی

شرکت‌کنندگان گرامی دوره‌های مجازی می‌توانند در صورت نیاز به پشتیبانی با شماره‌های ۰۹925101570 و ۰۲۱۷۷۲۴۰۴۸۲ تماس حاصل فرمایند.